Az összetartozás, a közelség, a stabilitás és az intimitás egyéni kielégítésének szükséglete fontos egy párkapcsolat sikeréhez. Azonban a két partner kívánságát nem mindig könnyű összeegyeztetni. A párkapcsolatra az említetteken kívül hatással van  még a munka, a gyerekek és az ő nevelésük, a fennálló kötelezettségek és az esetleges félelmek és aggodalmak. 

Minden ember egyedi, így természetesen másképp közelít meg bizonyos kihívásokat, gyakran a saját származási családjukban gyermekként megismert viselkedésminták alapján. Különösen ha stressz alá kerülnek vagy ha problémák merülnek fel, ez az eltérő hozzáállás és megközelítés megoldhatatlannak tűnő konfliktusokhoz vezethet.

Mikor javasolt a párkapcsolati tanácsadás?

Ha elakadás vagy nehézség tapasztalható a párkapcsolat ezen területeinek bármelyikén:

  • Kommunikációs problémák, gyakori viták veszekedések
  • Nehézségek a konfliktusok megoldásában, a nehéz döntések meghozatalában
  • Válság az elkötelezettség vagy a kölcsönös bizalom körül, például hűtlenség miatt
  • Döntés meghozatala a kapcsolat folytatásáról vagy egy esetleges válásról
  • Közös életterv, közös értékek és prioritások áttekintése
  • Származási családdal kapcsolatos viták
  • Veszteségekkel, traumatikus helyzetekkel kapcsolatos válságok, például betegség, munkanélküliség
  • A pár életciklusának különböző szakaszaihoz kapcsolódó  változások vagy kihívások esetén: érzelmi elköteleződés, együttéléshez kapcsolódó megállapodások, szülővé válásról vagy több gyermekvállalásról szóló döntések, a családi élet és a munka összeegyeztetése, házastársi szerepek stb.
Párkonzultáció | MegoldásFókusz

A párkapcsolati tanácsadás segíthet

Minden pár saját maga határozza meg, hogy mennyire súlyosak a problémák a saját kapcsolatában. Ami az egyik pár életében nem jelent gondot, egy másik kapcsolatban erősen megterhelő lehet.

Sokéves szakmai tevékenységem alatt megtapasztaltam mennyire fontos  a sokféle megközelítés megismerése és szükség esetén kombinálása. Családkonzulensként ezeket a megközelítéseket felhasználva meg tudom mutatni hogyan erősítheti meg a párkapcsolatát, hogyan válhat érzékenyebbé az egymással való bánásmódban.

Mennyi ideig tart a pártanácsadás?

A tanácsadás többnyire akkor eredményes, ha a pár tud és akar is időt áldozni arra, hogy valóban foglalkozzon a problémáival.  Néha csak néhány alkalomra van szükség ahhoz, hogy a kommunikációs probléma megoldódjon és a pár visszanyerje egyensúlyát. A helyzettől függően a munka tovább is tarthat, ha a pár működési zavarai múltbéli problémákra, különösen a származási családdal való nehéz vagy konfliktusos kapcsolatra utalnak. Az első 1-2 alkalom elsősorban információgyűjtésről szól. Ezen ülések alatt megpróbáljuk közösen meghatározni a célokat, amiért érdemes együtt dolgozni.

A tanácsadás gyakorisága

Az ülések gyakorisága általában 2 hetente egy alkalom, krízis idején hamarabb is sor kerülhet találkozóra.

A tanácsadás időtartama

A pártanácsadás időtartama helyzettől függően egy és másfél óra között van.

Ha bármilyen kérdése van, keressen bizalommal!